Szkolimy od 21 lat i co się zmieniło?

Zaczynaliśmy szkolenia językowe dla osób dorosłych w małych grupach jako pierwsza firma na śląsku. Tylko u nas grupy było do 6 osób i tylko my odkładaliśmy podręczni i uczuliśmy naszych kurantów mówić.

Na rynku wiele się od tego czasu zmieniło na lepsze, ale my nadal skupiamy się na nauce mówienia. Obecnie zajęcia prowadzimy w firmach, gdzie nasi lektorzy dojeżdżają i szkolą w czasie lub po pracy, część klientów woli uczyć się w naszym biurze w Katowicach lub w domu, ale najbardziej dynamicznie rozwija się nauka on-line.

Zajęcia prowadzone indywidualnie za pośrednictwem komunikatorów internetowych pozwalają nam podążać z duchem czasu i dają wiele elastyczności dzięki nim mogliśmy na powrót nawiązać współpracę z cała rzeszą naszych lektorów, którzy wyjechali z Polski – mamy lektorów w całej Europie i uczymy klient w całej Polsce, a nawet poza granicami.

Szeroka kadra wykwalifikowanych lektorów pozwala nam dobrać odpowiednio lektora do klienta i jego potrzeb. Taka elastyczność to nasz najlepszy przyjaciel.

Zawsze też staramy się żeby dni i godziny zajęć wybrał klient, co daje większe szanse na realizację szkolenia i tak dochodzimy do największego wroga – czasu. Brak czasu to największa bolączka wszystkich ambitnych osób, a do takich zaliczamy naszych klientów oraz wszystkich ludzi zainteresowanych nauką języka. Nauka języka ma sens jeśli możemy ja kontynuować aż do osiągnięcia poziomu konwersacyjnego, a potem dbamy o kontakt z językiem, żeby nie stracić nabytych umiejętności, ale na to potrzebujemy czasu.

Zwyczajowa częstotliwość zajęć jaką przyjmuje szkolnictwo w Polsce to 2 x 90 minut tygodniowo, a ponieważ większość z nas uczy się po pracy to jest to spore obciążenie, jeśli do tego dochodzi jeszcze życie rodzinne to mamy do pokonania nie tylko własne zmęczenia, ale i poczucie winy, dlatego właśnie nauka on-line bije rekordy popularności, bo można uczyć się krócej i częściej. Wygospodarowanie godziny nawet w czasie pracy wydaje się bardziej realne niż zajęcie dwóch popołudni. Nasi klienci prowadzący własne firmy uczą się 5 x 60 minut tygodniowo o stałych porach np. rano lub w porze lunchu, najlepszym motywatorem jest sukces dlatego mamy przypadki nauki na urlopie lub w szpitalu w czasie rehabilitacji. Jeśli od zawsze obiecujesz sobie, że nauczysz się chociaż jednego języka obcego to nadeszły dla Ciebie lepsze czasy, możesz to robić w domu z ulubionym kubkiem w ręku i laptopem na kolanach.

Jeśli nie teraz to kiedy?